Přejít k obsahu

Smart factory pro malé a střední podniky

V úterý, 29. listopadu 2016, 15.30 - 17.30 hod.v UC104 společně s německou stranou (Bezirk Oberofalz, IHK Regensburg) pořádáme seminář pro malé a střední podniky z Německa u nás v centru. Během něj vystoupí s přednáškou Ing. Pavel Balda, PhD. a Marco Bauer, B.Sc. Celé setkání bude zakončeno prohlídkou NTISu. Cílem akce je seznámit zástupce firem s Německa s naším centrem a jeho aktivitami v oblasti Průmyslu 4.0.

Právě malé a střední podniky (MSP) jsou stále vice vystaveny mezinárodní konkurenci a jsou nuceni kompenzovat vysoké náklady spojené s lokalitou ve střední Evropě zvýšením produktivity. Zároveň požaduje trh stále vyšší stupeň individualizace produktů a služeb, až k výrobní dávce o velikosti 1. Také z tohoto důvodu se musí firmy postavit výzvám spojených s automatizací a řízením procesů .

Institut NTIS v Plzni se zabývá kompletním vývojem řídicích systémů, nabízí řešení na klíč pro nové či optimalizaci pro stávající stroje. Zaměřuje se na nestandardní a časově kritické aplikace, kde nasazení běžných postupů a systémů nepřináší uspokojivé výsledky.

Firma BAM Maschinenbau z Altenstadt a.d. Waldnaab prošla v posledních letech velkou proměnou:  od klasické zakázkové výroby k vysoce effektivnímu systémovému dodavateli. Tento rok byla firma oceněna mezi 100 nejinovativnějšími podniky v Německu. Jednatel pan Marco Bauer představí možnosti aplikace strategii digitalizace v malém a středním podniku. Stěžejním projektem nového obchodního modelu firmy je plně automatizovaný systém pro přípravu objednávek.  


22.11.16
Zpět na seznam aktualit

Patička